Türkay Tekstil Kaliteli Ödülle Cesaretlendi

Türkay Tekstil, kalite yolculuğundaki performansı ile 'EFQM Mükemmellikte Kararlılık Belgesi'ne layık görüldü.

Bursa'nın önemli firmalarından Türkay Tekstil, önemli bir başarıya imza attı. 18-19 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 23.Kalite Kongresi'nde TÜrkiye Mükemmellik Ödülleri verilirken, EFQM Mükemmellik aşamalarına başvuran ve başarılı bulunan kuruluşlara da belgeleri takdim edildi. Söz konusu kuruluşlar arasına, Bursa'dan Türkay Tekstil de adını yazdırdı. Şirkete, EFQM Mükemmellikte Kararlılık Belgesi verildi.

İyileştirmeler Yaptık

Türkay Tekstil Genel Müdürü Ergun Hadi Türkay, sürece, Bursa tekstil sektöründen ilk defa kendilerinin dahil olduğunu söyledi. Altı ay önce çalışmalara başladıklarını ifade eden Türkay, "İş yapış tarzlarımızı gözden geçirdik. İnsan kaynakları bölümünde ve malzeme kullanımında iyileştirmeler yaptık ve cesaretlendirme ödülünü aldık" dedi.

Çalışmalar Aralıksız Sürecek

Kurumdaki yönetim sistemini değiştirmek için çallışmalara devam edecekelerinin altını çizen Hadi Türkay, sürdürülebilir bir işletme olmayı hedeflediklerini belirtti.

Avrupa'ya İhracat

Söz konusu sürecin başında olduklarını ifade eden Hadi Türkay, Avrupa Kalite Vakfı tarafından verilen Avrupa Mükemmellik Ödülü'nü almak istediklerini vurguladı. Şirket hakkında da bilgi veren Türkay, 1981 yılında kurulan Türkay Tekstil'in, 1985 yılında ilk dış satımını gerçekleştirdiğini kaydetti. Türkay, İngiltere, Almanya, İtalya ve İspanya'ya ihracat yaptıklarını da sözlerine ekledi. sahabet